دوشنبه, 27 دی 1400 ساعت 07:53

چرا تبلت ایسر به اینترنت وصل نمی شود !

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چرا تبلت ایسر به اینترنت وصل نمی شود !

آیا با مشکلات اتصال وای فای در تبلت ایسر روبرو شده اید؟ و در جستجوی این سوال هستید که چرا تبلت ایسر به اینترنت وصل نمیشه ؟ اگر این کار را کردید، تنها شما نیستید زیرا مشکلات وای فای اندروید بسیار رایج هستند. به همین دلیل، ما لیستی از راه حل ها را ایجاد کرده ایم که به شما در حل مشکلات وای فای در تبلت ایسر راهنمایی کنیم. ما با راه‌ حل‌ های ساده شروع می‌ کنیم و به سمت راه‌ حل ‌های پیچیده حرکت می ‌کنیم، زیرا سعی می‌کنیم مشکلی را که ممکن است با آن روبرو هستید برطرف کنیم.

 

   آنچه در این مقاله می خوانیم :

 

چرا تبلت ایسر به وای فای وصل نمی شود ؟

در حالی که هیچ دلیلی وجود ندارد که شما با مشکلات وای فای در تبلت ایسر خود مواجه شوید، می توان آن را به چهار مورد دسته بندی کرد.

4  دلیل احتمال اینکه چرا تبلت ایسر به وای فای وصل نمی شود:

 1. تنظیمات شبکه مانند آدرس IP و DHCP
 2. مشکل نرم افزار و سیستم عامل
 3. رمز عبور و اطلاعات غلط
 4. توزیع امواج رادیویی Wi-Fi- امواج رادیویی هستند که در یک خط مستقیم حرکت می کنند. اگر در یک مکان دور از مودم یا پشت دیوارهای مجزا باشید، می توان آن را تفسیر کرد

 

راه حل 1: وای فای خود را خاموش و روشن کنید

خواه اصلاً نمی توانید وصل شوید یا اتصال Wi-Fi شما به طور مداوم قطع می شود، تغییر دادن اتصال Wi-Fi در بسیاری از موارد مؤثر است. قسمت اعلان‌ها را پایین بکشید، به دنبال نماد Wi-Fi بگردید، روی آن ضربه بزنید تا خاموش شود، پنج ثانیه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید. به تلفن اجازه دهید تا اتصالات Wi-Fi موجود را جستجو کند و بررسی کند که آیا مشکل شما برطرف شده است. این ترفند ساده بدون توجه به مدلی که دارید موثر است.

 

راه حل 2: حالت هواپیما را تغییر دهید

این راه حلی است که برای بسیاری از کاربران موثر بوده است، بنابراین سعی کنید هواپیما را تغییر دهید. می‌توانید در قسمت تبلت ایسر خود به دنبال حالت هواپیما بگردید. برای کسانی که آن را پیدا نمی کنند، می توانید روی نماد ضربه بزنید، که به شما امکان می دهد تمام نمادهای منطقه اعلان را بررسی کنید و به دنبال حالت هواپیما بگردید. آن را خاموش کنید، پنج ثانیه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید.

 

راه حل 3: آیا بلوتوث تبلت شما روشن است؟

بلوتوث می‌تواند برای وای‌فای تداخل ایجاد کند، زیرا برخی از کاربران متوجه شده‌اند که در برخی از تبلت ها وقتی بلوتوث روشن است، وای‌فای کار نمی‌کند. اگر بلوتوث تبلت  اندرویدی شما روشن است، آن را از قسمت اعلان ها خاموش کنید و سپس سعی کنید دوباره از Wi-Fi خود استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

 

راه حل 4: حالت ذخیره انرژی

حالت صرفه جویی در مصرف انرژی برای کمک به باتری شما در مصرف انرژی کمتر است. از آنجایی که Wi-Fi به سرعت شارژ باتری را خالی می کند، معمولاً هنگامی که حالت صرفه جویی انرژی را روشن می کنید، وای فای شما را قطع می کند. مطمئن شوید که حالت ذخیره انرژی خاموش است. می توانید از منوی تنظیمات تبلت ایسر خود به حالت صرفه جویی در مصرف انرژی دسترسی داشته باشید.

 

راه حل 5: همه شبکه های Wi-Fi را پاک کنید و دوباره شروع کنید

یک روش مفید برای حل مشکلات وای فای، به خصوص زمانی که نمی توانید به شبکه متصل شوید، حذف همه شبکه ها است تا وای فای تبلت شما شروعی تازه داشته باشد. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید ادامه دهید، مطمئن شوید که تمام جزئیات مورد نیاز برای اتصال مجدد به شبکه Wi-Fi خود را دارید. این شامل نام شبکه و رمز عبور مورد نیاز برای اتصال به شبکه خواهد بود.

 • به منوی تنظیمات خود بروید
 • روی Connection ضربه بزنید
 • به دنبال Wi-Fi بگردید و روی آن ضربه بزنید
 • تمام شبکه‌های Wi-Fi که به تلفن خود اضافه کرده‌اید در اینجا فهرست می‌شوند. روی هر یک از نام های شبکه ضربه بزنید و روی Forget ضربه بزنید.

اکنون که شبکه‌ها حذف شده‌اند، باید شبکه‌ای را که می‌خواهید به آن متصل شوید، با رفتن به تنظیمات و ضربه زدن روی Wi-Fi و سپس Wi-Fi Network اضافه کنید. در اینجا شبکه ای را که می خواهید به آن متصل شوید پیدا می کنید، روی آن ضربه بزنید، رمز عبور را وارد کنید و باید بتوانید متصل شوید.

 

راه حل 6: همه چیز درباره رمزهای عبور

گذرواژه‌ ها به‌طور اجتناب‌ ناپذیری حیاتی هستند، زیرا قرار است شبکه را از دسترسی غیر مجاز ایمن کنند. اگر در نهایت رمز عبور را اشتباه وارد کنید، نمی توانید ارتباط برقرار کنید. در حالی که ممکن است رمز عبور را بدانید، این احتمال وجود دارد که آن را اشتباه وارد کرده باشید. بررسی کنید که آیا حروف را به درستی وارد می کنید و آیا در تلفن خود caps lock روشن است یا خیر. هنگامی که کاربران سعی می کنند به شبکه ای که از WPA2 استفاده می کند متصل شوند، یک خطای احراز هویت وای فای رخ می دهد، اما با کمک به روز رسانی ها مشکل حل خواهد شد.

 

راه حل 7: آیا به شبکه صحیح وصل می شوید؟

بیشتر اوقات، ممکن است متوجه چندین شبکه با نام های مشابه شوید. مطمئن شوید که به شبکه صحیح وصل شده اید، در غیر این صورت اتصال را برقرار نمی کنید.

 

راه حل 8: سوئیچ شبکه هوشمند

برخی از تبلت ها دارای ویژگی سوئیچ شبکه هوشمند هستند. اگر اتصال Wi-Fi ناپایدار باشد، تبلت شما به طور خودکار به داده همراه تغییر می کند و از اتصال داده همراه استفاده می کند. در حالی که فراموش کردن مشکلات مربوط به Wi-Fi را برای ما آسان می کند، اگر نمی خواهید از اتصال داده همراه خود استفاده کنید، آن را خاموش کنید.

 • پنل Notifications را پایین بکشید.
 • روی نماد Wi-Fi ضربه بزنید تا منوی تنظیمات Wi-Fi بالا بیاید
 • اکنون روی More در سمت راست بالای گوشی ضربه بزنید
 • کادر جدیدی با جزئیات مربوط به Smart Network Switch روی صفحه ظاهر می شود.
 • برای توقف استفاده از سوئیچ شبکه هوشمند، روی خاموش ضربه بزنید.

 

راه حل 9: تبلت خود را راه اندازی مجدد کنید

راه اندازی مجدد تبلت می تواند به شما در حل برخی از مشکلات وای فای کمک کند. دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا منوی پاور را ببینید و سپس روی Restart ضربه بزنید. در عرض چند ثانیه، تبلت شما باید دوباره روشن شود. اجازه دهید Wi-Fi متصل شود و بررسی کنید که آیا مطابق انتظار کار می کند یا خیر.

 

راه حل 10: به روز رسانی سیستم عامل

سیستم عامل ها باید به طور مرتب به روز شوند. زمانی که نرم افزار تبلت شما به سرعت به روز شود، بهتر کار خواهد کرد. وای فای تبلت شما ممکن است به دلیل وجود اشکال در نرم افزار کار نکند. هنگامی که یک شرکت از یک باگ آگاه می شود، در به روز رسانی ها رفع می کند.

 • برای بررسی اینکه آیا تبلت ایسر شما از آخرین نرم افزار استفاده می کند، به تنظیمات بروید
 • روی About Device ضربه بزنید
 • روی Check for Updates یا Download Updates به صورت دستی ضربه بزنید. بسته به تلفنی که استفاده می کنید، ممکن است گزینه های مختلفی پیدا کنید، اما باید به دنبال گزینه بررسی به روز رسانی های تبلت خود باشید تا مطمئن شوید که تبلت شما از جدیدترین نرم افزار استفاده می کند.

 

راه حل 11: Wi-Fi را در هنگام خواب روشن نگه دارید

اگر دستگاه شما مدام اتصال Wi-Fi را قطع می کند، خوب است تنظیمات Wi-Fi تبلت ایسر را بررسی کنید.

پنل نوتیفیکیشن ها را پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا وارد تنظیمات گوشی خود شوید.

 • حالا به دنبال Wi-Fi بگردید و روی آن ضربه بزنید.
 • روی سه نقطه در بالا سمت راست یا کلمه «بیشتر» ضربه بزنید.
 • اکنون از منوی کشویی به دنبال Advanced بگردید و روی آن ضربه بزنید
 • در قسمت تنظیمات پیشرفته، متوجه خواهید شد که Wi-Fi را در هنگام خواب روشن نگه دارید.
 • شما می توانید از بین Always، Only هنگامی که به برق وصل هستید و هرگز انتخاب کنید.
 • روی Always ضربه بزنید تا مطمئن شوید که Wi-Fi شما همیشه متصل است.
 • این می تواند به شما کمک کند تا زمانی که Wi-Fi قطع شد زیرا تبلت شما به حالت خواب رفت، اتصال قطع شده را حل کنید. برای بسیاری از کاربران اندرویدی که متوجه نشدند تنظیمات حالت خواب آنها با اتصال Wi-Fi آنها تداخل دارد، مفید است.

 

راه حل 12: مودم خود را مجددا راه اندازی کنید

اگر تمام دستگاه های متصل به مودم کار نمی کنند، توصیه می شود مودم خود را مجددا راه اندازی کنید. برای این کار باید راهنمای همراه مودم را دنبال کنید. بسته به مدل و نوع مودمی که استفاده می کنید، ممکن است مجبور شوید مراحل مختلفی را دنبال کنید. راه اندازی مجدد مودم به حل مشکلات اتصال وای فای ناشی از مشکلات مودم کمک می کند.

اگر متوجه شدید که راه اندازی مجدد مودم مشکل را حل نکرد، بررسی کنید که آیا می توانید با استفاده از همان مودم به شبکه متصل شوید و از Wi-Fi از دستگاه دیگری استفاده کنید. اگر همه دستگاه‌های دیگر می‌توانند بدون مشکل متصل شوند و از اتصال استفاده کنند، می‌توانید به عیب‌یابی تلفن خود ادامه دهید.

از طرف دیگر، اگر هیچ یک از دستگاه ها نتوانند متصل شوند، باید مودم خود را عیب یابی کنید. برای این کار، می توانید با سازندگان مودم تماس بگیرید یا دستورالعمل های ذکر شده در دفترچه راهنمای همراه مودم را دنبال کنید.

 

راه حل 13: تداخل برنامه های شخص ثالث

برنامه‌های شخص ثالث خاص می‌توانند باعث تداخلی شوند که اجازه نمی‌دهد Wi-Fi طبق انتظار کار کند. بررسی کنید که آیا از زمانی که با مشکل مواجه شده اید اخیراً برنامه ای را دانلود کرده اید یا خیر. اگر این کار را کردید، باید بررسی کنید که آیا برنامه به روز شده است یا خیر. اگر به‌روزرسانی شده است و ممکن است مشکل از برنامه باشد، برنامه را حذف یا غیرفعال کنید و یک بار دیگر از اتصال Wi-Fi استفاده کنید.

 • دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید
 • سپس روی Power Off ضربه بزنید و نگه دارید.
 • از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید به حالت امن راه اندازی مجدد کنید
 • دستگاه شما در حالت ایمن بوت می شود
 • روی صفحه اصلی شما باید عبارت Safe Mode در پایین سمت چپ صفحه نوشته شود.

سعی کنید از تلفن خود در حالت Safe Mode استفاده کنید و بررسی کنید که آیا اتصال Wi-Fi بدون مشکل کار می کند. اگر اینطور باشد، ممکن است برنامه شخص ثالثی مشکل را ایجاد کند. سپس می توانید تبلت خود را به روش معمول راه اندازی مجدد کنید تا وارد حالت عادی شوید و سپس به روز رسانی برنامه های خود را بررسی کنید. اگر همه برنامه‌ها به‌روزرسانی می‌شوند اما مشکل همچنان ادامه دارد، ممکن است بخواهید برنامه‌هایی را که فکر می‌کنید ممکن است باعث ایجاد مشکل شده‌اند حذف نصب کنید تا زمانی که Wi-Fi شما به درستی کار کند.

 

راه حل 14: تنظیمات روتر بی سیم خود را بررسی کنید

وقتی تبلت ایسر  به Wi-Fi وصل نمی شود، معمولاً تنظیمات روتر بی سیم را بررسی کنید. مطمئن شوید که تبلت شما اجازه دسترسی به Wi-Fi را دارد و آدرس مک آن مسدود نشده است، در غیر این صورت نمی توانید به روتر بی سیم متصل شوید

 

راه حل 15: تاریخ و زمان

کسانی که اغلب به خصوص بین مناطق زمانی سفر می کنند، ممکن است متوجه مشکلاتی در وای فای خود شوند زیرا تاریخ و زمان گوشی هوشمند اندرویدی شما نقش مهمی ایفا می کند. باید با تاریخ و ساعت روتری که می‌خواهید به آن متصل شوید مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است اتصال برقرار نکنید.

اطمینان حاصل کنید که تاریخ و ساعت تبلت شما منعکس کننده تاریخ و زمان مکانی است که در آن هستید. می توانید با رفتن به منوی تنظیمات گوشی و سپس ضربه زدن روی تاریخ و زمان، جزئیات را تغییر دهید. در مرحله بعد، باید تاریخ و زمان را به مکان فعلی خود تغییر دهید و سپس به Wi-Fi متصل شوید.

 

راه حل 16: سیستم عامل مودم خود را به روز کنید

مشکلات خاص وای فای تبلت ایسر به هیچ وجه از تبلت ناشی نمی شود. در عوض، آنها از روتر خارج می باشد که برای اتصال به شبکه بی سیم استفاده می شود. روتر ممکن است باعث این مشکل شده باشد و ممکن است نیاز به به روز رسانی سیستم عامل داشته باشد تا مشکل شما برطرف شود. بررسی کنید که آیا به‌روزرسانی‌های میان‌افزاری برای روتر شما در انتظار است یا خیر و آن را به‌روزرسانی کنید. ممکن است مجبور شوید مراحل به روز رسانی روتر خود را با استفاده از یک کتابچه راهنمای کاربر دنبال کنید، یا می توانید به صورت آنلاین برای روتر خود راهنمایی دریافت کنید.

هنگامی که روتر خود را به روز کردید، دوباره تبلت خود را به شبکه Wi-Fi متصل کنید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است.

 

راه حل 17: کش و داده های Wi-Fi Direct را حذف کنید

اگر تبلت ایسر شما نمی تواند به شبکه وای فای متصل شود، یکی از مراحل حل این مشکل، حذف کش و داده های وای فای دایرکت است. حذف این داده ها هیچ مشکلی ایجاد نمی کند زیرا در صورت حذف حافظه قبلی، تبلت به طور خودکار فایل های کش جدید ایجاد می کند. با این حال، ممکن است در نهایت هر کلمه عبوری را که ممکن است روی آن ذخیره شده باشد، از دست بدهید. بنابراین مطمئن شوید که نام شبکه و رمز عبور شبکه ای که معمولاً به آن متصل می شوید را می دانید.

 • به منوی تنظیمات خود بروید
 • وارد برنامه ها شوید
 • روی Application Manager ضربه بزنید و Wi-Fi Direct را در قسمت All جستجو کنید
 • روی Wi-Fi Direct ضربه بزنید
 • روی Clear Data ضربه بزنید و آن را تایید کنید
 • روی Clear Cache ضربه بزنید و آن را تایید کنید

حالا تبلت خود را ریستارت کنید و از وای فای خود استفاده کنید. بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است.

 

راه حل 18: تبلت خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید

این آخرین اما موثرترین راه حل برای اندروید است که به مشکل Wi-Fi متصل نمی شود. وقتی دستگاهی را به تنظیمات کارخانه بازنشانی می‌کنید، آن را به حالت اولیه بازمی‌گردانید. این بدان معناست که تمام داده ها، از جمله برنامه هایی که دانلود کرده بودید، از بین خواهند رفت. قبل از شروع به تنظیم مجدد کارخانه، لازم است یک نسخه پشتیبان برای داده ها ایجاد کنید.

پس از ایجاد پشتیبان، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به منوی تنظیمات خود بروید.
 • روی Backup and Reset ضربه بزنید. بسته به نسخه اندرویدی که استفاده می کنید، ممکن است گزینه مشابهی را مشاهده کنید.
 • اکنون روی Factory Data Reset ضربه بزنید
 • روی Reset phone ضربه بزنید

مدتی طول می کشد تا گوشی شما به تنظیمات کارخانه بازنشانی شود و دوباره راه اندازی شود. پس از انجام این کار، سعی کنید بررسی کنید که آیا مشکل شما پس از تنظیم مجدد کارخانه برطرف شده است یا خیر.

 

خواندن 311 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 دی 1400 ساعت 08:58
محتوای بیشتر در این بخش: چرا تبلت ایسر هنگ می کند »

نظر دادن

کپی برداری از مطالب سایت مجاز نمی باشد. کليه حقوق اين سايت متعلق به نمایندگی رسمی ایسر می‌باشد.